Рен, който е кандидат за челните места във френската Лига 1, направи 2:2 в домакинския си мач срещу новака Льо Авър.

Бретонците трябва да съжаляват заради изпусната победа, тъй като успяха да поведат с 2:0 в резултата още в средата на първото полувреме.

Бившият капитан на Нант Людовик Блас откри резултата в десетата минута, четвърт час по-късно камерунецът Кристофър Вуу направи 2:0, след като посрещна избита недобре избита топка от вратаря на гостите Артюр Десмас.

В края на първата част Набил Алиуи върна Льо Авър в мача и въпреки че гостите останаха в човек по-малко на терена след втори жълт картон на Самюел Грандсир, Алиуи вкара второто си попадение в 70-ата минута, с което измъкна точката за тима от Севера. В петата минута на добавеното време Ибрахим Салах от домакините стреля с левия страничен стълб на вратата на гостите.

Тимът на Рен остана с 4 точки от три мача, които засега му отреждат петото място в класирането. Льо Авър спечели втората си точка като гост и се изкачи до 13-а позиция./ БТА