Пари Сен Жермен отново победи безпроблемно своя домакин Рен, този път с 3:2 в полуфинален мач за Купата на Лигата на Франция. Важни начмеси в мача имаше системата ВАР.

Наскоро за Купата на Франция ПСЖ разгроми Рен с 6:1 отново на „Роазон Парк“ в Рен.

Сега победата на лидера в Лига 1 не бе толкова убедителна, но парижани се класираха за финала, където ще срещнат победителя от другия полуфинал в четвъртък между Монако и Монпелие.

Тома Мюние даде аванс на Пари Сен Жермен в 24-ата минута. Маркиньос изравни в 54-ата, а само пет минути след това Ло Селсо окончателно затвори мача с третия гол за гостите. Рен успя да реализира две попадения в края. Сако се разписа в 85-ата минута с глава. В добавеното време Пърчич оформи крайния резултат с удар от средна дистанция.