Шампионът Пари Сен Жермен се наслади на прелестен девети кръг, разбивайки с 5:0 гостуващия тим на Лион. Парадът на головете започна в деветата минута, когато Неймар бе точен от дузпа, но другите четири гола дойдоха през втората част. Преди това в 32-ата минута Пресел Кимбембе остави своите с десет човека, след като бе изгонен а в самия край на първата част Люка Тусар от Лион също пое към съблекалните предварително.

В 61-ата минута Килиан Мбапе удвои аванса, а с нови два бързи гола, в рамките на три минути – между 66-ата и 69-ата, оформи своя хеттрик. В 74-ата минута бившият стрелец на Монако вкара и своя четвърти гол, за да оформи крайното 5:0 на „Парк де Пренс”. По този начин ПСЖ е повече от перфектен след девет кръга, записвайки девета поредна победа и е с 27 точки. Втори е Лил, който има 19, а тройката е допълнена от Олимпик Марсилия – с 16 точки.