Вторият във временното класиране на Лига 1 Лил успя да се спаси от поражение дълбоко в добавеното време на домакинството си срещу Реймс. Мачът от 17-ия кръг на „Пиер-Мороа” завърши при 1:1 и дава шанс на лидера Пари Сен Жермен да увеличи още повече сериозната си преднина.

Още в самото начало на мача гостите от Реймс доказаха, че ще се костелив орех. В 5-ата минута Хюн-Юн Сук овладя по чудесен начин подаване, извело го сам срещу Майк Менян. Вратарят отвърна с удивителна намеса, за да предотврати сигурен гол.

В 18-ата Реймс трябваше да направи принудителна смяна заради травмата на Пабло Чавария. Така треньорът Давид Гюон пусна в игра Реми Уден, което се оказа важно за по-нататъшното развитие на срещата.

В самия край на първата част Лил имаше два идеални шанса, които пропиля. Луис Араухо тества сериозно класата на вратаря Едоард Менди в 38-атаа, а в продължението Шека разтърси лявата греда.

Второто полувреме отново имаше по-добро начало за гостите, които откриха в 64-ата минута. Бившият играч на Олимпик Марсилия Алейксис Ромао се пребори за един спорен пас в наказателното поле на съперника, тръгна по аутлинията и даде идеален пас във вратарското поле. Реми Уден изскочи изневиделица и безгрижно вкара за 0:1.

Оттук нататък трафикът беше еднопосочен, а минутите плашещо напредваха за Лил. Макар да не стигна до кой знае колко чисти ситуации, домакините изравниха от дузпа, отсъдена за нарушение Ромен Метанир. Звездата Никола Пепе за кой ли път през сезона пое отговорността и не подведе отбора – 1:1. За нещо повече обаче „кучетата” просто нямаха време.

В класирането те остават втори с 31 точки, на цели 13 зад ПСЖ, чийто мач срещу третия Монпелие (29 точки) от кръга бе отложен. Реймс остава 11-и с 22 точки, на 8 над опасната зона.