Отборът на Марсилия ще бъде наказан със служебна загуба заради отказа да доиграе мача срещу Ница от третия кръг на Лига 1, пишат медиите във Франция. Срещата бе прекратена в 75-ата минута, след като фенове на домакините нахлуха на терена и потърсиха саморазправа с футболистите на Марсилия. Някои от тях се оплакаха, че са били душени от ултрасите.

След дълго прекъсване страстите бяха успокоени и официалните лица решиха мачът да се доиграе. Преди прекратяването на двубоя Ница водеше с 1:0 с гол на Каспер Долберг в 49-ата минута.

Играчите на Марсилия обаче отказаха да излязат на терена. В същото време тези на домакините излязоха и дори демонстративно се подредиха за изпълнение на корнер, каквато бе ситуацията преди прекратяването на играта. След като стана ясно, че госитите няма да се появят, съдията Беноа Бастиен окончателно свири край на двубоя.