Опашкарят Лориен направи пълен обрат и спечели с 3:1 срещу петия в класирането на френското първенство Гингам.

Бретонците губеха с 0:1 на почивката, след като Салибур се разписа в 40-ата минута.

През второто полувреме обаче те направиха сериозен прелом. Уарис в 72-ата първо изравни. После същият футболист изпълни дузпа в 82-ата, но уцели гредата, а при добавката Кабо бе точен за 2:1. Уарис все пак вкара и втори гол в 90-ата минута за крайното 3:1.

Лориен се измъкна от последното място в класирането с 18 точки, докато Гингам запази петата позиция с 30.

В други мачове от 20-ия кръг на Лига 1 Анже и Бордо направиха 1:1, след като Траоре откри в 14-ата минута, а Сантамария си вкара автогол в 27-ата, за да фиксира ремито.

Монпелие спаси поне точка у дома си срещу Дижон, след като губеше до 87-ата минута след гола на Тавареш в27-ата минута. Тогава Русийон изравни и три минути преди края направи 1:1.

Нанси надви гостуващия Бастия с 1:0 с попадението на Диа в 59-ата минута, а корсиканците в края получиха и червен картон.

Нант стигна до победата с 1:0 като гост на Тулуза с гола в 20-ата минута на Сала.