Новакът във френската Лига 1 Ним гостува на Лион и му се опълчи сериозно, но все пак загуби с 0:2.

Двубоят бе първи от 10-ия кръг на първенството, което бе подновено след двуседмичната пауза заради националните отбори.

Лион имаше да се реваншира пред феновете си за тежкото крушение с 0:5 при гостуването на шампиона ПСЖ и го направи, макар и не толкова убедително.

Голът, който дълго време даваше минимален аванс за „хлапетата”,  бе дело на Муса Дембеле в 24-ата минута. Той го вкара от немного удобна позиция, засичайки центрираната топка, падайки.

Ним можеше да изравни резултата в 40-ата минута, когато Савание намери гредата на домакинската врата.

Второто полувреме пък се характеризираше с размяна на удари, които в крайна сметка не се оказваха  голови. За да се стигне до последната минута, когато Мемфис Депай се възползва от един двоен рикошет, за да овладее топката и ориентирайки се добре, да я изпрати в мрежата за крайното 2:0.

Лион е трети преди останалите срещи в кръга със 17 точки, а Ним има 10 и е на 16-ата позиция.