Ница победи Бордо с 1:0 в двубой от 20-ия кръг на Лига 1. Победния гол реализира Максимен в 16-ата минута, реализирайки дузпа. След този успех отборът на Ница заема 6-ото място с 29 точки, а "жирондинците" заемат 13-ото място с 22.

Още в 1-ата минута Карамо пропусна да открие резултата за Бордо, но не сполучи. Малко по-късно отново той пропусна да накаже вратаря на домакините. В 16-ата минута Максимен се разписа от дузпа след нарушение на Йованович срещу Сако в наказателното поле на Бордо. До почивката отново Карамо пропусна да се разпише от отлична ситуация.

През втората част в 69-ата минута Сако пропусна да направи резултата 2:0. В добавеното време на срещата гостите пропуснаха да изравнят резултата и Ница взе успеха.

В друг мач от този кръг Сент Етиен победи Гингам с минималното 1:0 с попадение на Хазри в 6-ата минута на двубоя. След този успех "зелените" са на 4-ото място с актив от 33 точки, а Гингам са на последното място с 11.