Ница затвърди лошата си форма напоследък, допускайки нов разочароващ резултат, този път на собствения си „Алианц Ривиера“. „Орлетата“ се сгромолясаха срещу отбора на Страсбург и загубиха с 0:3, като позволиха на своя съперник да се приближи само на точка зад тях.

Людовик Айорке откри за гостите в 21-ата минута. Двадесет минути по-късно бе отменена и дузпа в тяхна полза след видеопреразглеждане.

Хабиб Диало, който беше замесен в ситуацията около отменената дузпа все пак успя да реализира в 81-ата за да удвои преднината на „Льо Расинг“. Кошмарът за момчетата на Кристоф Галтие бе пълен три минути по-късно, когато Адриен Томасон вкара трето попадение за Страсбург.

Със загубата, тимът от Лазурния бряг пропусна шанса да задмине в класирането своя съперник Марсилия, който допусна загуба от Брест с 1:2 по-рано през кръга и така остана на четвъртата позиция.