Ница не се отказва от борбата за титлата във Франция, макар че не е в най-благоприятната позиция спрямо конкурентите си. Ница победи като гост Лил с 2:1, успех дошъл на трудно по принцип място.

Така след 32 кръга южняците събраха 70 точки и са втори след съседите си от Монако, който има 71, но и два мача по-малко.

С две срещи по-малко от Ница е и третият ПСЖ, който е с 68 точки.

В герой на вечерта за тима от Лазурния бряг се превърна Марио Балотели. Лил поведе рано с гола на Ибрахим Амаду в 14-ата минута.

Но Ница успя да направи нов пълен обрат след този срещу Бордо. И двата гола вкара тъмнокожият италианец. Балотели се разписа за 1:1 в 17-ата минута, а после и в самия край на полувремето за 2:1 в полза на гостите.

През второто полувреме резултатът не се промени и Ница постигна важна победа. Лил е 13-и с 37 точки.