Отборът на Ница постигна изключително ценна и драматична победа с 2:1 над гостуващия Лориен. С победата „орлите“ се изкачиха на четвърта позиция с 54 точки – две зад третия Рен и пет зад втория Марсилия. Гостите пък остават на 16-о място с 31 точки, три пред зоната на плейаута, където е Клермон Фуут.

Първото полувреме не предложи много положения, но второто започна вихрено В 53-ата минута Кефрен Тюрам проби мощно и бе съборен в наказателното поле, от което последва дузпа. Анди Делорт застана зад топката и бе безпощаден. Гостите изравниха седем минути по-късно, когато Арман Лориен получи добра топка на скорост, залъга защитник на Ница и с плътен изстрел намери мрежата зад Валтер Бенитес.

Две минути преди изтичането на редовноот време Делор се превърна в герой за своите, засичайки с глава прекрасно центриране на Каспер Долберг отдясно.