Монако започна новия сезон в Лига 1 с важна победа, след като се наложи с 1:0 над новака Сент Етиен в мач от първия кръг на френския елит. Единственото попадение в срещата бе дело на японския полузащитник Такуми Минамино, който продължава да демонстрира формата си след преминаването от Ливърпул.

Такуми Минамино изигра ключова роля в успеха на Монако. Той се разписа в 28-ата минута, след отлично подаване от Вандерсон. По-рано в мача, в 21-ата минута, Минамино вече беше вкарал гол, но той бе отменен заради засада. Японският полузащитник обаче не се отказа и успя да се възползва от нова възможност, за да осигури трите точки на своя отбор.

През второто полувреме Сент Етиен демонстрира подобрена игра и също успя да вкара гол, реализиран от Ибраим Сисоко. Но и този гол бе отменен заради засада, което лиши гостите от шанс за равенство.