Отборът на Монако победи като гост Амиен с 2:0 в мач от 16-ия кръг на френската Лига 1 и записа едва трети успех в шампионата от началото на сезона.

Тимът вече има 13 точки на 17-ото място във временното класиране.

Амиен пък допусна трето поредно поражение и е предпоследен, 19-и в подреждането също с 13 точки в актива си.

Домакините имаха превъзходство и отправиха повече удари към вратата на съперника, но повечето неточни.

В 16-ата минута Еди Гнаоре пробва мерника си, а две минути по-късно и Хуан Отеро стреля по посока вратата на гостите от Монако.

В 36-ата пак Отеро отправи удар, с който Диего Беналио се справи.

Монако обаче бе отборът, който поведе. В 43-ата минута Радамел Фалкао изпълни точно отсъдената в полза на гостите дузпа и даде преднина на своите от 1:0.

След почивката Амиен също бе доста активен, като в 68-ата минута Стивън Мендоса стреля, но пак неточно. Треньорът на Монако Тиери Анри трябваше да замени опитния Насер Шадли в 74-ата минута, а в 81-ата Принс Гуано застраши вратата на „монегаските“, но отново пропусна.

В добавеното време на срещата Амиен остана с човек по-малко след червения картон на Бакайе Дибаси.

Вторият гол за Монако бе отново от дузпа в седмата минута на продължението. Радамел Фалкао бе точен за втори път и така оформи крайното 2:0 за гостите.