Олимпик Марсилия продължи със слабите изяви и равенствата. Воденият от Мичел отбор постигна четвърто поредно равенство, след като завърши 0:0 при домакинството си на Гингам в мач от 20-ия кръг на Лига 1.

Миши Батшуай стреля с глава в 4-та минута, но не успя да намери очертанията на вратата на Гингам.

Лукас Окампос стреля в 7-та минута, но футболист на Гингам успя да блокира в последния момент удара му и топката излезе в корнер.

Марсилия можеше да поведе в резултата в 43-та минута. Хави Манкийо се пребори за топката в наказателното поле на Гингам, след което отправи хубав удар, но Льосл успя да спаси и да избие в корнер.

Домакините бяха близо до гола в 48-та минута, когато Абделазиз Барада центрира от корнер в наказателното поле на Гингам, където Жорже Роландо стреля с глава, но топката срещна гредата.

В края на мача Гингам имаше своите възможности. В 89-та минута Стив Манданда спаси опасен удар на Якобсен.

В добавеното време на срещата Мевлют Ердинч стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Олимпик Марсилия е на единайсто място с 26 точки, докато Гингам е на предпоследна позиция с 20 точки.