Олимпик Марсилия се класира за следващата фаза в турнира за Купата на Франция, след като надигра Йер, който се състезава в четвъртата местна дивизия, с 2:0 като гост.

Марсилци играха с човек по-малко почти цял мач след директния червен картон на Ерик Баи в 15-та минута. Въпреки това, те поведоха в добавеното време на първата част след точно изпълнение на Алексис Санчес от дузпа.

В 70-та минута гостите сложиха точка на спора след точната интервенция на Бамба Диенг.

В друга среща днес Олимпик Лион се наложи с 2:1 над Метц. И трите попадения паднаха през втората част. Брадли Баркола откри за „хлапетата“ след час игра, но Абли Джалоу изравни само три минути след това.

Възпитаниците на Лоран Блан обаче измъкнаха успеха в 77-ата минута, когато Фали Канде си отбеляза автогол.

Останалите мачове от съботния следобед минаха без сериозни изненади.