Отборът на Марсилия стигна само до равенство 1:1 в домакинството си на Монпелие от 29-ия кръг на Лига 1. Това бе нова грешна стъпка за възпитаниците на Игор Тудор в преследването на лидера Пари Сен Жермен, която до голяма степен може да сложи край на интригата за титлата, особено ако парижани спечелят своя мач от кръга срещу Лион.

Гостите първи откриха резултата в мача. В 12-тата минута Арно Нордин бе изведен на чудесна позиция в наказателното поле и прати топката в мрежата за 0:1.

В края на първото полувреме Марсилия се върна в мача. След разглеждане с ВАР бе забелязана игра с ръка на защитник на гостите и това бе дузпа. Матео Гендузи застана зад топката и бе точен за 1:1.

След паузата домакините натиснаха, но така и не успяха да намерят пътя към гола.

В крайна сметка срещата завърши без победител, като Марсилия остава на 2-рото място с 60 точки, като изостава с 6 зад ПСЖ, който е и с мач по-малко. Монпелие пък се намира на 11-тото място с 37 спечелени точки.