Лориен записа трети пореден успех, след като надделя над Нант с 3:2 в среща от седмия кръг на футболното първенство на Франция.

Данго Уатара, Йоан Котлин и Ибрахима Коне бяха точни за успеха на домакините, а Игнатиус Ханаго и Мосес Симон се разписаха за Нант.

След успеха Лориен се изкачи на четвърто място в класирането с актив от 16 точки.

Анже спечели срещу Монпелие с 2:1 и записа първа победа за сезона. Софиан Буфал вкара от дузпа в 69-ата минута, за да донесе успяха на своя тим. Арно Норден даде аванс на Монпелие в 7-ата минута, а две по-късно Адриан Юну изравни.

Ница победи при визитата си на Аячо с 1:0 с попадение на Анди Делор в 65-ата минута.

Тулуза постигна успех срещу гостуващия Реймс с 1:0. Закария Абухлял донесе победата на домакините в 31-ата минута, а Реймс остана с десет души, след като Алексис Флипс получи червен картон.