Лориен се завърна на победния път, след като се наложи с 2:1 в домакинството си на Рен в първи мач от 20-ия кръг на френската Лига 1. Монтасар Талби даде преднина на Лориен в 13-ата, а Тео Льо Бри удвои в 31-ата минута. Флавиен Те върна едно попадение за гостите в 73-ата минута, но това се оказа недостатъчно за нещо повече от почетна загуба.

Домакините поведоха в 13-ата минута, когато Монтасар Талби засече с глава центриране от корнер на Енцо Ле Фе.

Лориен удвои преднината си в 31-ата минута, след като получи на границата на пеналта от Жулиен Понсо и с прекрасен удар направи 2:0.

Домакините вкараха и трети гол, дело на Жулиен Понсо, но той бе отменен заради засада.

В 73-тата минута Рен върна интригата, след като Флавиен Те бе изведен от Хамари Траоре в наказателното поле и хладнокръвно вкара за 2:1. Усилията на гостите обаче не доведоха до нищо повече и трябваше да се примирят със загубата.

Така  Лориен се изкачи до 6-ата позиция в класирането с 35 точки, докато Рен остава едно място по-напред на 5-ата позиция с 37 точки. В следващия кръг Лориен гостува на Реймс, а Рен приема Страсбург.