Отборът на Олимпик Лион започна новия сезон във френската Лига 1 с домакинско равенство от 1:1 срещу Брест.

Гостите изненадващо поведоха две минути преди края на първото полувреме, когато Брест хвана домакините на контраатака и Ирвин Кардона направи чудесен пробив по левия фланг, влезе навътре и с мощен удар извън пеналтерията не остави шансове на вратаря Антони Лопес.

Гостите пропуснаха отлична възможност да удвоят преднината си в началото на втората част.

Новият треньор на „хлапетата“ Петер Бош пусна в игра Лукас Пакета и Ислам Слимани, като домакините вдигнаха нивото, а именно алжирският нападател изравни в 62-ата минута. Тогава Карл Токо Екомби свали с глава в наказателното поле за Сламани, който овладя на гърди и стреля за десния крак за крайното 1:1.

Във втория кръг Лион гостува на Анже, докато Брест приема Рен.