Лион победи като гост Амиен с 1:0 в двубой от 22-ия кръг на Лига 1. Победното попадение дойде през втората част, а негов автор стана Денайер.

Домакините създадоха сериозна опасност пред вратата на Лион в 17-ата минута, когато Монкудюи стреля от далечно разстояние, но вратарят на Лион с акробатичен плонж изби топката, която летеше точно под гредата.

Класата на гостите даде резултат в 50-ата минута на двубоя, когато Джейсън Денайер не остави никакви шансове на вратаря на домакините и изведе Лион напред в резултата.

Стражът на домакините остави тима си в мача, след като в 62-ата минута спаси много опасен удар на Мемфис Депай. Въпреки опитите да стигнат поне до изравняването и точката, това така и не се получи.

В крайна сметка Лион стигна до успеха и заема 3-ото място с актив от 40 точки, а Амиен е в зоната на изпадащите с актив от 18 точки.