Лион спечели очаквана победа с 2:0 срещу гостуващия му Страсбург в мач от третия кръг на Лига 1.

Първото полувреме на мача вървеше двуостро, като гостите от Елзас изобщо не се свеняха да контраатакуват остро. Даже може да се каже, че по-чистите ситуации бяха на тяхната сметка, ез обаче да доведат до гол.

В 42-ата минута обаче Мартен Терие успя да се вклини отляво в наказателното поле на бившия си тим и след като пусна топката покрай вратаря, разтресе мрежата, но умишлено не прояви радостта си – 1:0.

През второто полувреме мачът вървеше в същия дух, но в 64-ата минута авторът на първия гол Терие видя Депай, той напредна в своя коридор и потърси Бертран Траоре, който си поигра с вратаря на Страбург Селс, за да го повали в дуела за 2:0.

Този гол общо взето предопредели победителя и това очаквано бе Лион, който след това 2:0 набра 6 точки срещу четири на Страсбург в класирането.