Лион записа гръмка победа над Тулуза с 5:1 в 27-ия кръг на Лига 1. С този успех момчетата на Бруно Женесио запазват третата си позиция (49 т.) в шампионата и продължават да мечтаят за второто място на Лил (54 т.).

Мемфис Депай даде аванс на домакините в 10-ата минута след хубава индивидуална игра в наказателното поле и удар по диагонал към далечния ъгъл на вратата на съперника.

Само 5 минути след това обаче Тулуза отговори. Акция през центъра прати топката пред наказателното поле на Лион. Там до нея стигна до крилото Матю Досеви, който задържа запази топката и с мощен шут с десния крак наказа Антони Лопес за 1:1.

Половин час след началото на срещата Лион се добра до нов аванс. Атака по дясното крило позволи на Бертранд Траоре да центрира прострелно с левия крак. Никой не игра с топката, а тя влетя във вратата на Тулуза.

5 минута след това Набил Фекир бе фаулиран в наказателното поле и Лион получи дузпа. Зад топката застана именно потърпевшият Фекир, който с мощен шут направи резултата 3:1.

До края на срещата нови два гола реализира Муса Дембеле. Първо в 67-ата минута след реактивен индивидуален пробив, а 3 миунти след това - след пас на Фекир и шут на празна врата.

След тази загуба Тулуза остава 15-ти с 28 точки.

Лион - Тулуза 5:1

1:0 Мемфис Депай 10'

1:1 Матю Досеви 15'

2:1 Бертранд Траоре 30'

3:1 Набил Фекир (дузпа) 35'

4:1 Муса Дембеле 67'

5:1 Муса Дембеле 70'