Олимпик Лион постигна ценна победа с 3:1 при домакинството си срещу Рен в мач от 30-ия кръг в шампионата на Франция. Гостите от Рен поведоха в резултата още в 11-ата минута. Амин Гуири стигна пръв до отскочилата топка в наказателното поле и преодоля Антони Лопеш.  Малко след това Бенжамен Буриго пропиля страхотен шанс да удвои преднината на гостите. Той бе изведен сам срещу вратаря, но стреля неточно. До края на полувремето до промяна в резултата на гостите не се стигна.

БТА / BTA
29 снимки

В 60-ата минута футболистите на Олимпик Лион имаха претенции за дузпа, след като Александър Лаказет бе съборен в наказателното поле, но след справка с ВАР не бе отсъдено нарушение.

Секунди по-късно Корентен Толисо от домакините се разписа и направи резултата 1:1. В 68-ата минута Лион направи пълен обрат, след като Лаказет овладя в наказателното поле и с удар от движение порази целта за 2:1.

В 79-ата минута Брадли Баркола сложи точка на спора, след като с изстрел в долния ляв ъгъл направи 3:1.

С този успех футболистите на Олимпик Лион се изкачи на 7-мо място с 47 точки, а Рен остава 6-ти с 50 пункта.

БТА / Автор: Боян Денчев