Лил надви Ланс с 2:0 в дербито между двата отбора от 9-ия кръг на Лига 1. Попаденията бяха в добавеното време на срещата, като Джонатан Дейвид се разписа от дузпа в осмата минута на продължението, а Мохамед Байо в 11-а минута на добавеното време оформи крайния резултат.

Двубоят бе изключително равностоен, като Ланс дори владееше повече топката, а ударите бяха поравно. През първата част доминацията на домакините бе сериозна, като имаха добри положения, но не успяха да реализират. През втората част бе обратното - Ланс нямаше сериозни опасности пред противниковата врата, а Лил успя в самия край да измъкне победата.

След този успех Лил е 4-и в лигата със 17 точки, а Ланс остава на 5-а позиция с 14 пункта на сметката си.