Отборът на Ланс записа пета победа от началото на сезона и продължава да преследва лидера Пари Сен Жермен. Този път в жертва на възпитаниците на треньора Франк Хайзе надделяха над Реймс, чийто тим игра едно полувреме с човек по-малко.

Домакините се наложиха с 2:0, а двете попадения в мача бяха дело на Арнауд Калимуендо-Муинга. Французинът откри в продължението на първата част от дузпа.

Наказателният удар бе отсъден след много груба игра на Уго Екитике, който изрита в главата противников състезател. Първоначално главният рефер показа само жълт картон на младия играч, но след преглед на ситуацията с ВАР той го отмени и впоследствие му вдигна директен червен картон.

Калимуендо-Муинга не сгреши от 11-те метра, а в началото на втората част реализира отново, за да оформи крайното 2:0.

Ланс се намира на втора позиция в таблицата след Пари Сен Жермен. Парижани имат преднина от шест точки и мач по-малко. Реймс е 12-ти с 10 пункта.