Участникът в Шампионска лига Ланс постигна първа победа от началото на сезона в Лига 1, след като се справи с 2:1 у дома с Тулуза. Срещата беше от 6-ия кръг на френското първенство.

Възпитаниците на Франк Хейс започнаха много слабо кампанията, като преди този мач имаха едва една точка в актива си, въпреки че през миналата кампания завършиха на второ място.

Днешният двубой също започна много лошо за домакините, които изоставаха в резултата след 33-ата минута, когато се разписа Сесар Пина. В добавеното време на първата част Уесли Саид получи от Флориан Сотока, справи се със защитата на гостите и вкара за 1:1.

В 84-ата минута Ланс стигна до пълен обрат. Тогава Ели Уаи намери Морган Гилавоги в наказателното поле, а последният реализира за крайното 2:1.

Така Ланс събра 4 точки и излезе на 16-о място във временното класиране. Тулуза е с две точки повече.