Ланс и Дижон завършиха 1:1 в първи плейофен двубой за място в Лига 1. Белгард откри резултата за домакините в 49-ата минута, но Куон изравни в 81-ата минута. Срещата-реванш е на 2 юни.

В първата част на двубоя домакините играха доста по-добре и създадоха доста положения, но Белгард не съумя да се разпише. Гостите отвърнаха с опасна атака чрез Саид, но вратарят се справи.

Слити също имаше възможност да се разпише за гостуващия тим, но не сполучи да се разпише.

Отлична контраатака позволи на Белгард да се разпише за 1:0 в 49-ата минута в полза на Ланс.

Саид стреля опасно в 55-ата минута, но вратарят се справи със ситуацията. Гостите тръгнаха да търсят гол. В 73-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, но такава не беше отсъдена. Все пак в 81-ата минута Куон изравни резултата, а това беше и крайния резултат, като двата тима ще трябва да определят победителя на 2 юни (неделя).