Дижон запази шансовете си за спасение, след като съумя да победи в последен кръг от сезона гостите от Тулуза с 2:1. Тулуза откри резултата с попадение на Диаките в 33-ата минута, но в рамките на 4 минути домакините сътвориха обрат и спечелиха срещата с голове на Слити и Таварес.

Така Дижон ще играе бараж, след като събра 34 точки, а Каен се сбогува с елита след поражение от Бордо и остана с 33 на 19-ото място.

Ница победи Монако с 2:0, но "монегаските" запазиха елитния си статут. Шампионът Пари Сен Жермен допусна загуба далеч от дома с 1:3 срещу Реймс.

В Шампионска лига отиват тимовете на Пари Сен Жермен, Лил и Лион, а в Лига Европа Сент Етиен, Рен и Страсбург. Изпадат гингам и Каен, а бараж ще играе Дижон.