Монако съкрати на три точки аванса на Ница на върха в класирането на френското първенство по футбол, след като разгроми с 6:0 Нанси у дома.

Радамел Фалкао добави два гола към двата си в Шампионската лига през седмицата, а момчетата на Леонардо Жардим вече имат осем победи от 12 мача и са с три точки пред Пари Сен Жермен.

Фалкао, завърнал се след продължително отсъствие заради сътресение, вкара два бързи гола между 25-та и 30-та минута, а след това пропусна да оформи и светкавичен хеттрик заради засада на Валер Жермен.

След почивката доминацията на Монако продължи, като Гуидо Карийо вкара два гола, а Фабиньо и Килиан Лотен оформиха крайното 6:0. Нанси е на предпоследно място в класирането с актив от девет точки и само две повече от Лориен.

Как се стигна до разгрома на Монако, вижте във видеото от Обзора на кръга във френската Лига 1.