Интер пречупи Лион с 1:0 в мач в рамките на турнира International Champions Cup.

Двубоят се игра в италианския град Лече, а първото полувреме премина под диктовката на французите. Това принуди вратаря на интеристите Самир Ханданович да направи редица спасявания, а резултатът се запази 0:0 до почивката.

През второто полувреме Интер се съвзе и Мауро Икарди веднага създаде опасно положение. После в 52-ата минута младият аржентински нападател Маутаро Мартинес реализира първия си гол за „нерадзурите“. Той се възползва от центрирането на Далбер, продължено от Матео Политано, за да реализира за 1:0.

Този гол пречупи Лион и до края на мача французите не успяха да възстановят своята игра, независимо от множеството смени и мачът завърши 1:0 за Интер.