Селекционерът на френския национален отбор Дидие Дешан защити нападателя Набил Фекир. Футболистът на Олимпик Лион стана причина за нахлуване на част от публиката на Сент Етиен при победата за "хлапетата" с 5:0 в дербито от Лига 1 между двата отбора в неделя вечерта.

"Познавам го добре и знам, че го е направил инстинктивно, без никакво намерение. Очевидно в тази ситуация жестът му не беше правилен. Всички хора правят грешки, не са роботи", заяви Дешан пред АФП.

Съдията Клемен Тюрпен изведе играчите на Сент Етиен и Лион от терена и остави жандармерията да въдвори ред след феновете, които нахлуха на терена. Мачът, който беше прекъсван два пъти, продължи след повече от 30 минути.

Набил Фекир се разписа два пъти за Олимпик в дербито със Сент Етиен, като инцидентът с нахлуването на привърженици на "зелените" се случи след отбелязването на втория гол на

Фекир в 85-ата минута. Тогава резултатът стана 5:0 в полза на Лион. На дербито между двата отбора присъстваха близо 40 хиляди зрители. /БТА