Монако не успя да победи Лил в домакинството си от осмия кръг на френската Лига 1. Двата отбора направиха нулево реми, а „монегаските“ трябваше да играят 30 минути с човек по-малко, след като Жордан Тезе получи червен картон за грубо нарушение в 61-ата минута.

В 36-ата минута домакините имаха шанс да отбележи, когато именно Тезе овладя перфектно подаване в наказателно поле, освободи си пространство, но стреля над вратата.

Малко след изтичането на час игра, обаче, самият Тезе получи червен картон, след като фаулира съперник и заслужено бе изгонен.

Въпреки че бяха с човек по-малко, домакините създадоха повече голови положения, но в крайна сметка не успяха да реализират.

Така Монако допусна второ равенство от началото на сезона. „Монегаските“ тръгнаха с реми срещу Ланс 1:1, след това записаха четири поредни победи и сега 0:0 срещу Лил. Тимът на Адолф  Хютер остава първи със 17 точки, но шампионът Пари Сен Жермен може да си върне първото място в класирането, ако си вземе домакинството си на Страсбург в събота. Лил е четвърти с 14 пункта, колкото имат още Реймс и Олимпик Марсилия, които също са с мач по-малко.