Мемфис Депай се оказа основната фигура за Лион, който победи с 2:0 гостуващия Тулуза в мач от 31-ия кръг на френската Лига 1.

Холандският футболист реализира и двата гола за „хлапетата“ още преди почивката, с което осигури победата на своя тим и 60 точки в актива. Лион е четвърти в класирането, като изостава с 6 точки от втория Монако и с две от третия Марсилия, с които има вземане-даване в битката за разпределение на евроместата за следващия сезон.

Депай вкара първия си гол с удар с десния крак в 23-ата минута, с който матира вратаря на Тулуза Дефон.

В 43-ата минута пак Депай реализира от бялата точка второто попадение от наказателен удар, отсъден за нарушение на Сангаре срещу Ндомбеле.

И ако през първото полувреме Лион беше пълен доминатор на терена, то през второто играта и положенията бяха по-равностойно разпределени между двата тима, а крайният резултат остана този, фиксиран до почивката – 2:0.

Тулуза остава в дъното на класирането с 30 точки и само на една над чертата, определяща отборите, които ще изпаднат в края на сезона.