Брест победи Ланс с 4:0 в мач от френското първенство по футбол и свали "червено-жълтите" на земята след отличното им начало на сезона. Те са трети в класирането само с точка зад втория Рен, докато Брест вече е 14-и с две точки над първия под чертата на изпадащите Клермон.

Ланс изигра най-слабия си мач за сезона и инкасира четири гола, отбелязани от Стив Муние, Брендан Шардоне, Ромен Февр и Жереми Льо Дутон.

Брест започна отлично мача и Муние се разписа с глава след центриране в третата минута, а Шардоне удвои преднината на домакините от Брест, засичайки с рамо пас на Февр от ъглов удар. В 33-та минута самият Февр вкара третия гол с точен удар в долния десен ъгъл и въпреки че гостите от Ланс удариха два пъти напречната греда, те не стигнаха до гол. Вместо това, Льо Дутон оформи крайното 4:0 в 69-та минута.

Олимпик Марсилия има шанс да свали Ланс от третото място с победа срещу деветия в подреждането Олимпик Лион.