Звездата на Бразилия и Пари Сен Жермен Неймар се завърна на терена след контузия с гол за равенството между "Селесао" и Колумбия в контролна среща, играна в Маями.

Възпитаниците на Тите започнаха силно и поведоха в резултата още в 19-та минута чрез Каземиро, но още преди почивката колумбийците постигнаха пълен обрат с голове на Луис Муриел. По този начин Муриел се превърна в първия колумбиец, вкарал два гола на Бразилия в един мач.

В 58-та минута Неймар оформи крайното 2:2 от близко разстояние след добър пас на Коутиньо. Малко преди края на мача Неймар имаше претенции за дузпа след единоборство с Давинсон Санчес, които обаче не бяха уважени от рефера.

„Беше тежък мач, но ние имахме повече шансове и можехме да спечелим. Но един мач на такова ниво винаги може да отиде и в двете посоки“, коментира след двубоя капитанът на Бразилия Дани Алвес.

Във вторник петкратните световни шампиони ще направят проверка с Перу в Лос Анджелис, докато Колумбия среща Венецуела в Тампа също във вторник. /БГНЕС