Монпелие спечели с 3:1 срещу Ница в мач от 3-ия кръг на френското първенство.. Головете за домакините вкараха Лаборде (18) и Конгре (50, 64), а за гостите се разписа Данте (69).
Ница пристигна в Монпелие със самочувствието на лидер в Лига 1, след като записа две победи в първите два кръга.

Домакините поведоха още в 18-ата минута чрез Гаетан Лаборде, който показа страхотно майсторство и с удар от движение не остави шансове на вратаря на Ница Валтер Бенитес.
Стражът на гостите не позволи на съперника да вкара втори гол в 26-ата минута с феноменално спасяване.

Монпелие все пак стигна до попадение пет минути след почивката. Даниел Конгре засече с глава центриране от ъглов удар в долния десен ъгъл за 2:0.
Домакините продължиха да атакуват и в 63-ата можеха да направят резултата класически, но Бенитес спаси опасен шут на Тежи Савание. Неизбежното се случи секунди по-късно, когато Анди Делор хвърли удобна пас към Даниел Конгре и той с лекота покачи на 3:0.

Гостите успяха да отбележат почетен гол в 69-ата минута, след като Данте засече перфектно центриране на Амин Гуири и прати топката под напречната греда.