Монако не успя да победи Реймс в домакинството си от 27-ия кръг на Лига 1. Двубоят завърши 1:1, но домакините на "Луи II" могат много да съжаляват, че не взеха трите точки, тъй като пропуснаха куп добри положения.

Монегаските можеха да поведат още в 13-ата минута, но изстрел на Кейта  Балде срещна напречната греда.

В 29-ата минута домакините получиха спорна дузпа след сблъсък между Томас Фокет и Юсуф Фофана в наказателното поле, а Уисам Бен Йедер отбеляза от бялата точка за 1:0.

В 58-ата минута обаче Реймс изравни с красив гол на Хасан Камара, който изненада вратаря с фалцов удар по земя и прати топката в близкия ъгъл на вратата за 1:1.

До края на мача вратата на гостите беше обсадена, а вратарят Предраг Райкович се отличи с няколко важни спасявания. Пропуски за домакините пък направиха Александър Головин, Ислам Слимани и Уисам Бен Йедер, а в добавеното време удар отблизо на Стеван Йоветич се отби от гредата.

В крайна сметка обаче срещата завърши наравно, като Монако остава на 6-ата позиция с 40 точки. Реймс пък е едно място по-надолу с 38 точки.