Монако постигна инфарктен успех с 2:1 пре гостуването си на Каен в мач от 36-ия кръг на френската Лига 1.

Победата отрежда на този етап третото място в класирането за монегаските със 74 точки, на една зад Лион и на 4 пред Марсилия, който играе от 22.05 тази вечер с Ница.

Големият герой за Монако в мача бе Муса Сила, който вкара и двата гола. Той се разписа най-напред за 0:1 в 13-ата минута след греда и добавка впоследствие.

Каен обаче изравни чрез Иван Сантини 40-ата за 1:1.

В 79-ата минута Каен остана с човек по-малко заради директния червен картон на Ромен Женевоа, фаулирал откъсващ се съперник.

В добавено време след неумела намеса на вратаря на Каен Муса Сила реализира победното попадение за Монако и донесе трите точки за тима – 2:1.

Рен спечели с 2:1 срещу гостуващия Страсбург и зае петата позиция с 54 точки, която дава излаз към Лига Европа.

Друг важен резултат от 36-ия кръг е победата на Лил като гост с 3:2 над Тулуза. С нея северняците се изкачиха точно над чертата, а а Тулуза е на плейаутната 18-а позиция.