Отборът на Монако надигра с 2:0 тима на Брест в среща от 27-ия кръг на френската Лига 1. Попаденията отбелязаха Стеван Йовечтич в 76-ата и Кевин Фоланд в 90-ата минута.

Преди седмица „монегаските“ победиха и първенеца Пари Сен Жермен в Париж и бяха в приповдигнато настроение, но този следобед срещнаха сериозен отпор от съперник, който е 13-и в класирането.

През първото полувреме Уисам Бен Йедер пропусна дузпа за Монако, след като вратарят парира изстрела му. Веднъж и гредата спря домакините в 55-ата минута.

Футболистите на Брест успяха да удържат набезите на Монако чак до 76-ата минута, когато Стеван Йоветич се разписа за 1:0.

В последната минута друг от чужденците - Кевин Фоланд, покачи на 2:0.

С тази победа възпитаниците на Нико Ковач остават на четвъртото място с актив от 55 точки, като са на три от лидера Лил, който играе по-късно днес. Брест пък е 15-и с 31 точки.