Четвъртфиналистът в Шампионската лига Монако записа нова победа във френската Лига 1. Монако надви като гост Каен с 3:0 в мач от 30-я кръг на шампионата. Това бе четвърти пореден успех и общо 13-и мач без поражение на Монако в Лига 1.

Монако натрупа 71 точки на върха в шампионата, а вторият ПСЖ е с 65 и мач по-малко. Тимът на Каен пък е 16-и в подреждането с 32 точки в актива.

С две попадения за успеха над Каен се отличи Килиан Мбапе, който реализира в 13-ата минута за 1:0, а в 81-ата направи резултата 3:0 за Монако.

В началото на второто полувреме за 2:0 от дузпа се разписа Фабиньо, който бе точен в 49-ата минута.

Дузпата бе отсъдена за нарушение на Дамиан Да Силва, който обаче се размина с червения картон и получи само жълт.

В 84-ата минута Фабиньо пропусна отличен шанс за ново попадение, стреляйки вдясно от вратата на Каен.