Взелият по-рано днес Хавиер Пасторе за около 42 милиона евро Пари Сен Жермен нанесе разочарование на феновете си, като на старта на сезона на френската Лига 1 загуби у дома от средняка Лориен с 0:1.

Единственото попадение в двубоя на любимия на България стадион Парк Де Пренс вкара Жулиен Керсия от гостите в 28-ата минута.

Шампионът Лил също не успя да започне с победа новото първенство, като направи 1:1 като гост на Нанси.

Вицешампионът Олимпик Марсилия също стартира лошо, записвайки 2:2 у дома със Сошо, като възпитаниците на Дидие Дешан дори губеха с 1:2, но Лоик Реми изравни 16 минути преди края на двубоя на Велодром.

От претендентите за титлата във Франция в първия кръг на Лига 1 победа записа единствено Олимпик Лион, който спечели с 3:1 като гост на Ница и оглави класирането.