Отборът на Марсилия постигна комфортна победа с 2:0 при гостуването на Сент Етиен в последен двубой от 23-тия кръг на френската Лига 1. Попаденията за състава на Андре-Вилаш Боаш отбелязаха Дмитрий Пайе и Неманя Радонич.

Срещата започна по перфектния начин за "марсилци". В 7-та минута Валентен Ронжие намери Пайе на левия фланг, а френският креативен халф направи няколко залъгващи движения срещу противниковия бек, след което буквално от нулев ъгъл успя да преодолее излезлия напред вратар на домакините Стефан Руфие.

Срещата оттам насетне премина в изключително предпазливо темпо, като и двата състава се затрудняваха с намирането на реални голове положения. Все пак 5 минути преди края на редовното време гостите окончателно предрешиха изхода от срещата. След страхотна комбинация между Пайе и Морган Сансон в центъра на терена последният изведе Неманя Радонич сам срещу Руфие и с прецизен удар по земя сърбинът оформи крайното 2:0.

Така Марсилия събра актив от 46 пункта след 23 точки, на 12 зад лидера Пари Сен Жермен. Сент Етиен, от своя страна, остават 15-тия, само на 7 точки над опасната зона.