Отборът на Лориен се завърна победоносно във френската Лига 1, след като надделя над с 3:1 при домакинството си на Страсбург.

Гостите поведоха след половин час игра, когато Меди Шаири се разписа с удар по земя от границата на наказателното поле.

“Мерлузите” обаче успяха да обърнат резултата в своя полза през втората част.

Те изравниха в 51-ата минута, когато Йоан Виса успя да засече с глава центриране на Куентин Боасгар.

След точно час игра обратът стана факт. Стефан Митрович фаулира Адриан Гърбич в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Самият Гърбич се зае с изпълнението на наказателния удар и го превърна в попадение.

Три минути преди края на редовното време домакините стигнаха и до трето попадение. Вратарят на „елзасците“ Еиджи Кавашима изби удар на резервата Силвен Марво, но топката попадна в друг играч, появил се от скамейката - Пиер-Ива Хамел, който оформи и крайният резултат от 3:1.

Във втория кръг новаците от Лориен гостуват на Сент-Етиен, докато Страсбург приема у дома Ница.