Шампионът на Франция Олимпик Лион изненадващо загуби с 1:2 от Олимпик Марсилия на своя „Стад Жерлан”.

Това поражение изобщо не бе очаквано от специалистите във Франция, тъй като преди тази среща Лион бе твърдо на първо място в класирането, а Марсилия се представяше изключително незадоволително и се бе закотвил на предпоследната 19-та позиция.

Въпреки това обаче гостите спечелиха съвсем заслужено срещата и по този начин се измъкнаха от зоната на изпадащите. Тимът, който преди две години загуби на стадион „Георги Аспарухов” от Левски, е на 17-то място с 14 точки. Лион пък продължава да е лидер в Лига 1 с 31, въпреки днешната издънка. Преднината пред втория Нанси обаче се намали до 3 точки.

Резултатът в Лион откри звездата на домакините Жуниньо още в 7-мата минута. Марсилия обаче обърна резултат с два гола на Мамаду Нианг съответно в 10-тата и 58-мата минути.

В другите мачове от днес екзекуторът на ЦСКА Тулуза отново загуби – този път с 0:1 като гост на Лориен. Бордо пък отнесе Рен с класическото 3:0.