Отборът на Лил победи с 1:0 Бордо в двубой от 36-ия кръг на френската Лига 1. Лил вече седем мача е без поражение във Франция, а Бордо допусна пета поредна загуба.

Лил има 72 точки на второто място във временното класиране, а Бордо е 14-и с 38 точки към момента.

Победният гол за домакините падна в 27-ата минута. Лоик Реми бе точен за 1:0. Гостите останаха с човек по-малко в 88-ата минута, когато бразилецът Пабло получи директен червен картон.

Джонатан Иконе прати страхотен пас към Реми в 27-ата минута и той не стреши, за да даде аванс на Лил. Четири минути по-късно Иконе се озова в добра позиция, но защитата на Бордо се справи.

В 58-ата Майк Майгнан се намеси навреме при акция на Джими Бриан. Две по-късно Никола Пепе имаше добра възможност, но стреля над вратата на Бордо.