Олимпик Лион се добра до точка срещу Лил след 2:2 у дома. С това равенство "хлапетата" си връщат третата позиция в зона "Шампионска лига". Лил остава втори три кръга преди края на сезона в Лига 1.

Мартен Терие откри резултата в 11-ата минута след грешка в средата на терена за гостите. Подаване намери Мемфис Депай отляво, който пусна пас пред вратаря на съперника. Там Терие се добра до топката и с мек удар реализира. Кълбото прескочи стража на Лил след рикошет в крак на бранител на гостите.

В началото на втората част Лил стигна до два гола - чрез Лоик Реми (68') с премерен удар сам срещу вратаря на Лион и Бубакари Сумаре, който получи хубаво подаване от Никола Папе от свободен удар (68').

Лион все пак се добра до равенство в 74-ата минута. Тогава Лео Дюбоа, след разбъркване в наказателното поле на "песовете", намери прекрасно топката от въздуха и вкара от около десетина метра за крайното 2:2.