Ланс записа трето поредно равенство в Лига 1, записвайки 1:1 срещу Реймс. Гостите имаха надмощие и отправиха двойно повече удари от съперника си, но това беше достатъчно само за спечелването на една точка. По този начин Ланс остана на шестото място в класирането и пропусна да измести Рен от петата позиция.

Реймс поведе в 13-ата минута чрез Арбер Зенели. Гостите можеха да изравнят в самия край на полувремето, но Гаел Какута стреля в аут от дузпа.

Ланс все пак изравни в 61-ата минута чрез Флориан Сотока, който се възползва от асистенция на Жонатан Клаус. Малко по-късно гол на Симон Банза от гостите беше отменен, а в 89-ата минута Предраг Райкович спаси точката за Реймс, парирайки изстрел на резервата Клеман Мишлен.

Равенството изкачи домакините на 13-о място в класирането. В следващия кръг Реймс ще гостува на Сент Етиен , а Ланс ще посрещне Дижон.