Пари Сен Жермен си осигури място на четвъртфиналите в турнира за Купата на Франция след успех с 2:0 над Нант в осминафинален двубой от надпреварата.

Старши треньорът на парижани Лоран Блан даде почивка на част от титулярите си, сред които голямата звезда Златан Ибрахимович, Тиаго Силва, Максуел, Верати, Матуиди и вратарят Сиригу.

Въпреки това, техните съотборници се справиха без проблеми и класираха тима в топ 8 на турнира.

Първият гол в мача падна в 19-ата минута. Давид Луис стреля от пряк свободен удар, а Единсон Кавани засече с глава и реализира за 1:0.

Интригата приключи в 34-ата минута, когато домакините удвоиха аванса си. След центриране отдясно на Грегори ван дер Вийл, вратарят на Нант Максим Дупе не се намеси добре и боксира топката в краката на Йоан Кабай, който без проблеми я вкара в опразнената врата за оказалото се крайно 2:0.