Нападателят на Олимпик Лион Бафетимби Гомис, вкара най-бързия хеттрик в историята на Шампионска лига и помогна на своя отбор да се класира за осминафиналите на Шампионска лига след разгрома над Динамо Загреб със 7:1.

Гомис реализира общо четири гола в мача, като оформи хеттрик в рамките на седем минути. Страховито изглеждащият футболист вкара първия си гол в самия край на първото полувреме, а след подновяването на играта отбеляза още две попадения в 48-ата и 52-ата минути.

Досегашният рекорд за най-бърз хеттрик в лигата принадлежеше на Майк Нюъл от Блекбърн от декември 1995 година.

Победата на Лион със 7:1, която класира отбора за девети пореден път за фазата на елиминациите, е най-убедителната за френския тим в Шампионска лига. Поражението пък е най-тежкото за Динамо Загреб в историята на тима в евротурнирите.