Френският Лион сътвори истинска сензация в Шампионската лига, след като успя да се класира за осминафиналите на турнира благодарение на по-добрата си голова разлика от Аякс. Футболистите на Олимпик реализираха за целта цели 7 гола във вратата на Динамо Загреб, а в същото време холандският гранд падна на своя земя от Реал Мадрид с 0:3.

Преди днешните двубои от група D, Аякс имаше преднина от три точки пред Лион, а двубоите между двата тима бяха приключили без голове – 0:0. Това означаваше, че при равни точки в крайното класиране, решаващи щяха да бъде головата разлика на двата отбора, която преди двубоите бе в сериозна полза на Аякс. Холандците имаха плюс три попадения, докато Лион изоставаше с четири, или по друг начин казано – 7 гола разлика.

Любопитно е, че първото полувреме на мача в Загреб приключи при равенство 1:1. Домакините поведоха в 40-ата минута чрез Ковачич, а в последните секунди на частта Гомис изравни за 1:1. В началото на първата част домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Ярко Леко.

Всичко интересно обаче двата тима оставиха за втората част, когато гостите от Лион вкараха цели шест безответни гола! Гомис направи мача на живота си, вкарвайки нови три гола, а останалите три попадения бяха дело на Максим Гоналон, Джими Брианд и Лисандро Лопес.

Само в рамките на 60-секунди след началото на второто полувреме Гоналон и Гомис направиха резултата 3:1, а три минути по-късно отново Гомис даде надежди на своите за истинско чудо. Последваха нови два гола на нападателя, а между тях се разписа Лопес. В 76-ата минута Брианд вкара седмото попадение, с което прати своя тим в следващата фаза.

В другия мач от групата Реал Мадрид постигна класическа победа над Аякс, въпреки че заложи на голяма част от резервите. „Кралския клуб” отдавна си бе осигурил участие в следващата фаза, но игра феърплей и спечели поредни три точки. Така тимът на Жозе Моуриньо записа пълен актив от всички мачове, а холандският гранд отпадна нелепо от надпреварата, заради по лошата си голова разлика. Домакините от Аякс също нямаха и никакъв късмет, като де попадения във вратата на мадричани бяха отменени.

szólj hozzá: Dinamo Zagreb - Lyon HL

szólj hozzá: Ajax 0-3 Real Madrid All goals